Kosten voor lagere veerstoep Culemborg-Schalkwijk nog onverdeeld

3 november 2026

De veerpont tussen Culemborg en Schalkwijk is dit jaar al 45 dagen uit de vaart geweest door lage waterstanden. Een lagere veerstoep moet de verbinding betrouwbaarder maken, maar nog niet duidelijk is wie de kosten daarvan betaalt.

De pont wordt veel gebruikt door scholieren, fietsers en andere reizigers. Vooral voor leerlingen uit Schalkwijk die naar school gaan in Culemborg is de verbinding belangrijk.

Lagere veerstoep

Volgens het veerbedrijf is het verlagen van de veerstoep de meest voor de hand liggende oplossing. Daarmee kan de pont ook bij lagere waterstanden veilig blijven aanleggen.

De uiteindelijke kosten zijn nog niet bekend. Die hangen onder meer af van de toestand van de bodem en de manier waarop de werkzaamheden moeten worden uitgevoerd.

Rijkswaterstaat betaalt niet

Rijkswaterstaat heeft aangegeven geen financiƫle bijdrage te leveren aan aanpassingen die bedoeld zijn om veerponten langer in de vaart te houden bij laagwater.

De gemeenten Culemborg en Houten gaan daarom verder in gesprek over de mogelijkheden. Voor 17 december moet meer duidelijk zijn over de voortgang en mogelijke financiering.