Opnieuw auto te water bij veerpont: Zaltbommel grijpt in

13 november 2025

Bij de veerpont in Brakel is opnieuw een auto in de Waal gereden. Ondanks bestaande waarschuwingen zoals paaltjes, borden en een stopstreep ging het opnieuw mis. De gemeente Zaltbommel neemt extra maatregelen om het aantal incidenten terug te dringen.

Sinds 2014 zijn er bij veerstoepen in de gemeente al vijf vergelijkbare ongevallen geweest. Volgens de gemeente ligt de oorzaak telkens bij menselijk gedrag: bestuurders die door onoplettendheid, stress of misverstanden het water in rijden.

In meerdere gevallen had dit fatale gevolgen, zoals in 2018, toen twee jonge Eritreeërs in Brakel verdronken. Ook begin dit jaar liep een aanrijding bij het veer Aalst-Veen slecht af, en in december verdronk een vrouw bij de verbinding tussen Dordrecht en Werkendam

Zichtbaarheid

De gemeente Zaltbommel wil dit najaar nog extra waarschuwingsmaatregelen invoeren bij de veerstoepen in Brakel, Aalst en Bern. Er komen opvallendere borden met reflectie, voelbare markeringen en mogelijk seinpalen met knipperlichten. Ook wordt het woord ‘Stop’ op het wegdek aangebracht.