Tijdelijke pont tijdens brugonderhoud in Papendrecht

30 mei 2026

Twee tijdelijke pontverbindingen gaan vanaf 17 juli 2026 zorgen voor een verbinding tussen Papendrecht en Dordrecht. De ponten blijven varen tot en met 21 april 2027, zolang de Papendrechtsebrug wegens groot onderhoud volledig is afgesloten voor verkeer.

De tijdelijke verbindingen vertrekken vanaf Huys de Merwede in de Visschersbuurt en vanaf de Rosmolenweg. Voetgangers, fietsers, bromfietsers en scooterrijders kunnen hierdoor tussen beide gemeenten blijven reizen.

Brug langdurig afgesloten

Rijkswaterstaat sluit de Papendrechtsebrug negen maanden af vanwege werkzaamheden aan de brugklep in de N3. Tegelijkertijd is ook het fietspad op de Baanhoekbrug buiten gebruik.

Alleen nood- en hulpdiensten en specifiek doelgroepenvervoer mogen tijdens de werkzaamheden gebruikmaken van de bruggen. Voor andere reizigers vormen de tijdelijke ponten het belangrijkste alternatief.

De gemeente heeft omwonenden en ondernemers inmiddels per brief geïnformeerd. Op 9 juni vindt bij Huys de Merwede een informatiebijeenkomst plaats over de tijdelijke pontverbindingen en de verkeersmaatregelen.