Fietsveren op de Maas varen korter door hitte

23 juni 2026

De drie fietsveerponten op de Maas varen tot en met vrijdag 26 juni dagelijks van 10.00 tot 14.00 uur. Normaal blijven de ponten tot 18.00 uur in de vaart.

De Vlaamse Waterweg heeft de vaartijden aangepast vanwege het warme weer. Voor de veermannen is het niet verantwoord om de hele dag op de pont te staan.

Drie verbindingen

De kortere vaartijden gelden voor de veren tussen Ophoven en Ohé en Laak, Rotem en Grevenbicht en Uikhoven en Geulle.

De maatregel ging maandag 22 juni in. Vanaf zaterdag gelden naar verwachting weer de normale vaartijden.

Autopont blijft varen

De autopont tussen Meeswijk en Berg blijft dagelijks varen van 7.00 tot 23.00 uur. Voor deze verbinding verandert de dienstregeling niet.

Reizigers die voor een gesloten fietsveer staan, kunnen de Maas oversteken via de bruggen bij Maaseik of Boorsem.

Ruimere zomerdienst

Van 1 juli tot en met 31 augustus varen de fietsveerponten dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur.

Toeristen kunnen in die periode gratis met de pont de Maas oversteken.

Overzicht van de ponten

  • Ophoven – Ohé en Laak: van 10.00 tot 14.00 uur
  • Rotem – Grevenbicht: van 10.00 tot 14.00 uur
  • Uikhoven – Geulle: van 10.00 tot 14.00 uur
  • Meeswijk – Berg: van 7.00 tot 23.00 uur