Meerdere veerdiensten op de tocht door financiële tekorten

25 maart 2025

De toekomst van het Rhoonse Veer tussen Oud-Beijerland, Spijkenisse en Rhoon is onzeker. Exploitant Blue Amigo wil stoppen met verliesgevende trajecten, waaronder deze veerdienst. Gemeenten en betrokken partijen zoals het Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde zijn door Blue Amigo eerder al op de hoogte gebracht van het mogelijke einde.

Volgens de directie past het uitbaten van veerdiensten niet langer binnen de koers van het bedrijf. Blue Amigo richt zich vooral op het bedienen van bruggen en sluizen. De exploitatie van twaalf veerdiensten gebeurde er ‘bij’, maar met wisselend succes. Interne besluitvorming heeft geleid tot het stopzetten van niet-rendabele lijnen.

De concessie voor het Rhoonse Veer liep eind februari af. Al in oktober gaf Blue Amigo aan alleen door te willen bij hogere financiële steun. Een nieuwe offerte volgde in november, maar partijen kwamen er niet uit. Ondertussen heeft een Franse rederij interesse getoond in de schepen. Volgens Blue Amigo is het aantrekkelijker om die te verkopen dan fors te investeren in vergroening.

Meer veren in gevaar

De ontwikkelingen rond het Rhoonse Veer staan niet op zichzelf. Ook andere diensten, zoals het Driehoeksveer (Kinderdijk – Krimpen aan de Lek – Ridderkerk) en het Putterveer (Puttershoek – Zwijndrecht), lopen mogelijk gevaar als concessies aflopen en kosten blijven stijgen.

Een online petitie om het Rhoonse Veer te behouden is al bijna 2000 keer ondertekend. De gemeente en de provincie is door de politiek om opheldering gevraagd. Of dit voldoende is om het veer te redden, blijft onzeker. Blue Amigo benadrukt dat zonder structurele financiële steun de schepen uit de vaart gaan en mogelijk naar Frankrijk verhuizen.