15 mei 2025
De veerboot naar Schiermonnikoog vaart binnenkort via een nieuwe route. Rijkswaterstaat werkt de komende zes weken aan een nieuwe doorsteek bij de Glinder, midden in de vaargeul. Dit moet de verbinding beter laten aansluiten op de stromingen in de Waddenzee.
De huidige route slibt regelmatig dicht, wat veel baggerwerk vereist. Omdat de vaargeul schuin door een waddenplaat loopt, is deze smal en geldt er eenrichtingsverkeer voor de veerboten van Wagenborg Passagiersdiensten.
Verwachte voordelen
De nieuwe doorsteek bij de Glinder volgt de natuurlijke stromingen beter, waardoor de geul waarschijnlijk dieper blijft. Rijkswaterstaat blijft echter met dieptemetingen controleren of dit ook daadwerkelijk het geval is.
Voor de aanleg van de nieuwe route moet ongeveer 68.000 kuub slib worden verwijderd. Een sleephopperzuiger en een ploegboot zijn hier naar verwachting anderhalve maand mee bezig. De veerboot kan pas na afronding van de werkzaamheden de nieuwe route gebruiken.
Als de nieuwe route beter bestand blijkt tegen verzanding, zal dit leiden tot minder baggerwerk. Dat betekent minder verstoring van de bodem en een lagere CO₂-uitstoot. Tijdens de werkzaamheden wordt geen hinder voor de veerdienst verwacht.